Temizlik ürünü reklam filmleri reklam sektörünün başladığı ilk günlerden günümüze kadar sürekli olarak gelişerek devam etmektedir. Hedef kitlesi özellikle anneler dolayısı iler kadınlar olan temizlik ürünü reklamları bazen klasik yöntemlerle bazen ise yaratıcı ve farklı hikayeler ile karşımıza çıkmaktadır.

Temizlik Ürünleri Kendi İçerisinde Gruplara Ayrılır.

Çamaşır deterjanları

Bulaşık deterjanları

Mutfak bakım ürünleri

Banyo bakım ürünleri

Ev bakım ürünleri

Kişisel temizlik ürünleri

Hedef kitlesi belli olan temizlik ürünlerinin tüketicinin algısını alışkanlığa çevirmek için marka bilinirliğini sağlamak gerekir. Tüketici her zaman tanıdığı ve bildiği markaları tercih etmektedir. Bu alışkanlıkları değiştirmek ve markanın bilinirliğini sağlamak ise reklam filmleri ile mümkündür.

Ürün Özellikleri Ve Markalaşma

Reklam filminde vurgulanacak öğeler ürün özelliklerimi yoksa markamı bu tercih senaryo yazımı sırasında önemli bir unsurdur. Ürün özelliklerinin ön planda tutularak markanın da reklam süresince ürün ile zikredilmesi en etkili yol olacak ve markalaşma yolunda sizlere yardımcı olacaktır. Ürünün beyazlatıcı, koruyucu, yoğunlaştırıcı gibi özelliklerinin ön plana çıkarılması ve etkilerinin anlatılması senaryonun oluşumunu yönlendirecektir. Deterjan reklamlarında belli yöntemler kullanılır.

Bunlar

İki farklı ürünün karşılaştırarak test edilmesi

Uzmanlardan tavsiye alınması

Ünlü kişilerin ve çocukların kullanılması

Grafik animasyon kullanılması

Tüketicinin tavsiyelerinin ön plana çıkarılması

Bu yöntemlerin birini ya da birkaçının bir arada kullanarak etkili bir reklam filmi oluşturabilir ya da kendi yaratıcılığınızı kullanarak farklılık yaratabilirsiniz. Markalaşmanızı sağlayacak en önemli unsur ise devamlılıktır. Reklamların sürekliliği markanın sürekli olarak hatırlatılması ve alışkanlık yaratılmasını sağlar.