ŞEHİR TANITIM FİLMİ VİDEO KAMERA ÇEKİMİ FOTOĞRAF

Şehir tanıtım filmi valilikler ve belediyeler tarafından şehrin tanıtımı yapmak, şehrin turizmini canlandırmak ve yatırımcıları kendi şehirlerine çekmek amacı ile hazırlatılan hizmetlerdir. Şehir tanıtım filmleri şehrin doğal güzelliklerini, tarihini, sanayisini, turistik bölgelerini tanıtarak bölgedeki sosyal yaşamı ve ekonomiyi canlandırmaya yardımcı olur.

Şehir Tanıtım Filminin Avantajları

Şehir tanıtım filmlerinin de diğer tanıtım filmleri gibi bazı avantajları vardır. Bu avantajlardan bazıları

Şehrin doğal güzellikleri, tarihi mirası ve sosyal yaşamı tanıtılarak turizmi canlandırmaya yardımcı olur.

Şehir’in sanayi bölgeleri ve potansiyeli gösterilerek yatırımcıların ilgisini çekmeye ve istihdama katkı sağlar.

Şehir’in yurt içinde ve yurt dışında tanıtımı sağlanır.

Çeşitli fuar, ulusal ve uluslar arası organizasyonların ilgisini çekmesine yardımcı olur.

Şehir hakkında genel bilgilendirme sağlar.

Şehir Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır?

Şehir tanıtım filmleri en keyifli tanıtım filmleri arasındadır. Bu filmler diğer tanıtım filmlerinden farklılık gösterirler. Şehir tanıtım filmleri hazırlanırken, Şehir’in doğal güzellikleri ve geneli havadan ve yerden genel ve detaylı görüntüler alınır. Şehrin tarihi, ve tarihi eserleri detaylı şekilde gösterilir. Sanayisi ve tanıtımı yapılan şehir’e has sanayi ürünleri tanıtılır. Yapılan ithalat, ihracat ve ekonomik verileri rakamsal olarak anlatılmalıdır. Şehirde gerçekleştirilen fuar, sosyal etkinlikler, ulusal ve uluslar Arası organizasyonlardan söz edilmelidir. Şehirdeki konaklama imkanı ve mutfağından bahsedilmeli ve görseller ile desteklenmelidir. Vali ve belediye başkanı gibi mülki yöneticiler ile röportaj yapılarak şehir hakkında bilgilendirme ilk ağızdan yapılabilir ve etkili bir yöntemdir. Kapsamlı bir anlatım metni ve iyi bir seslendirme yapılarak uygun bir müzikle desteklenmelidir.

Yukarıda bahsi geçen konuların içerisinde olduğu iyi bir senaryo hazırlanarak başarılı projeler hayata geçirilebilir.

Şehir Tanıtım Filmi Fiyatları

Şehir tanıtım filmi diğer tanıtım filmleri gibi projeyi hazırlatacak kurumun bütçesine göre hazırlanır. Çekim yapılacak gün sayısı, ekip ve ekipman, çekim yapılacak mekanların çokluğu gibi etkenler fiyatı etkileyen unsurlardır. Şehir tanıtım filmi hazırlanacağı zaman bu işin uzmanı profesyonel firmalardan fikir ve fiyat almak bütçe oluştururken sizlere yardımcı olacaktır.

PROFESYONEL – ŞEHİR TANITIM FİLMİ – VİDEO KAMERA ÇEKİMİ – FOTOĞRAF ÇEKİMİ – KLİP ÇEKİMİ – HİZMETLERİ