kamera çekimi

2006 yılından 2020 yılına kadar profesyonel çalışma yürüten başkent ekibimiz bir çok kurumsal iş çalışmasına imza attı. Başkent video kendisini sürekli geliştiren ve teknolojik çevre hayatına en çok uyum sağlayan bir firma olmayı hedefleyerek gerek hayatımızın önemli anlarını gerekse kurumsal iş hayatımızın vazgeçilmez bir ailesi olmayı başarmıştır

Başkent Prodüksiyon ; Hizmetleri alanında belgesel, tanıtım filmi, reklam filmi, lansman çekimleri ve konferans yayınları gibi birçok kalemde uzman kadrosu ile her daim hazır bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Büyük Projelerde, dizi ve sinema gibi uzun soluklu işlerde prodüksiyon, reji, koordinasyon, görüntü yönetmenliği gibi ana başlıklara hakimdir. Sektörde bu tecrübeleri edinmiş olan Başkent Video Prodüksiyon büyük ve güçlü bir kadroya sahiptir. Bu gücünü, sabrından, öğrenmeye açık bakış açısı ile disiplinli ve örnek ekip arkadaşları ile sağlamaktadır.

Tanıtım filmlerinde, doğru hedef kitlelere ulaşan ve infografik analizleri ile müşterilerini her zaman sektörde birinci sıralara taşır.

548Canlı Maç Yayını
1648Video Produksiyon
640Tanıtım Film

VİZYON

  • Sektör ortalamalarının üstündeki büyüme trendinin sürdürülmesi,
  • Dünyada parmakla gösterilen hizmet anlayışı,
  • Kurumdan elde edeceği yararın yarattığı katma değerle orantılı olduğunu bilen ve kendini geliştiren personeli,

MİSYON

Dürüstlük ve Adil Davranma, Müşteri Memnuniyeti,Bireye Saygı,Yenilikçilik,Takım Çalışması,Liderlik,Verimlilik,Gizlilik

UZMAN TEKNOLOJİ PROFESYONEL HİZMET

Başkent Kamera Çekimi bünyesinde yönetmen, yapımcı, senarist (metin yazarı), ışıkçı, Jimmy jib, multikopter operatörü ve irtibatta olduğu çözüm ortakları ile prodüksiyon alanında tüm çözümleri müşterilerine sunuyor.

Brief Karşılıklı yapılacak toplantı ile hazırlanacak videoyla ilgili stratejik hedefleriniz belirlenir. Doğru brief başarılı projeleri beraberinde getirir.

Hedef Kitle Analizi Videonun etki alanında kalan paydaş grubunuzla ilgili kitle analizi raporlanır.

Senaryo Vermek istediğiniz mesajları kapsayan senaryo önerilerimiz onayınıza sunulur.

Prodüksiyon Belirlenen tarihlerde profesyonel yapım ekibimiz çekimleri gerçekleştirir.

Profesyonel Seslendirme Portföyümüzde bulunan profesyonel dublaj sanatçılarımız tarafından istenilen tüm dillerde seslendirmeler gerçekleştirilir.

Streaming Video projeniz talep ettiğiniz tüm mecralar için en uygun format ve kalitede tarafınıza teslim edilir

Prodüksiyon Başarısı İçin;

Peki Bir Prodüksiyon Hizmeti Almak İsteyen Kurum ve Firmalardan İstenenler Nelerdir?

Bir film oluşturulurken ön çalışma çok önemlidir. Öncelikle filmin hangi amaçla ve hangi hedef kitleye hitap edeceği belirlenir. Kullanılacak mekanlar, materyaller, aksesuarlar ve oyuncular büyük ve detaylı bir araştırma ile dosya haline getirilir. Kurum ve firmalar ile yapılan görüşmeler ile ön hazırlık tamamlanır. Anlatılmak istenen konu veya konular hedef kitlelere doğru bir şekilde aktarılmak için hazırlık çalışmaları başlar. Mekanlar incelenir, ışıklar kurulur ve yeterli aydınlatma sağlanır. Oyuncu ve yan oyuncular var ise makyaj ve kuaför hizmetleri tamamlanır. Hedef kitleyi etkileyecek kostümler ve mimikler seçilir. Çekim başlamadan önce ve çekim esnasında yönetmenlerimiz oyuncuları ve yan oyuncuları sürekli yönlendirir ve profesyonel bir iş çıkartır.

Prodüksiyon İşin Teslimatı Nasıl Oluyor?

Filmler ön çalışmalar sonucu ve büyük bir emek ile çekildikten sonra montaj ve kurgu aşaması başlar. Hedef kitleleri etkileyen profesyonel kurguları hazırlayan kurgu yönetmenleri ve color correction operatörleri filmin göz kamaştıran bir etkide olması için son dokunuşları yaparlar. 4K ve UltraHD çözünürlüklerinde film çıktıları alınarak IPS Ekranlarda izlenilir. Renklerin ve seslendirmelerin uyumuna dikkat edilir ve uzman ekip tarafından takibi yapılır. Yayın formatlarına uygun MPEG, MOV, AVI, MP4 gibi codec’ler ile istenilen formatla son kullanıcıya hazır hale getirilip teslim edilir.

Ankara – Tanıtım Filmi – Klip – Fotoğraf – Video – Kamera – Çekimi