[vc_row rt_row_background_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted” rt_row_paddings=”true”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_column_text]

MEDYA PLANLAMA ( TV Reklamcılığı – TV Reklam Fiyatları )

 

medya-planlama-fiyatlariMedya Planlanma ve Tv reklam fiyatları :
Medya planlaması hazırlanırken belirlenmesi gereken öncelikli hususlar kampanyada verilecek olan mesajların doğru seçilmesi ve hedef kitlenin belirlenmesidir. Belirlenecek olan anahtar mesajlar doğrultusunda hedef kitle belirlenir ve planlama hazırlanır.
Doğru ve sağlıklı bir medya planı için sistemli bir medya analizi yapılması gerekmektedir. Asıl amaç, belirlenen hedefler doğrultusunda, doğru hedef kitleye, doğru zamanda ve doğru yerde ulaşılmasını sağlayarak satın alma eylemini gerçekleştirmek veya ürün bilinirliğinin artırılmasını sağlamaktır.

 

Başkent Video sorumluları gerekli çalışmaları yaptıktan sonra reklamın basında mı, televizyonda mı, dijital medya da mı yayınlanırsa daha etkili olacağını tesbit ederler. Bir bütçe eşliğinde reklam verene sunarlar. Müşteri kabul ederse satın alma sözleşmesi yapılır. Bu sözleşmeden sonra medya da gerekli rezervasyonlar yapılır, son teslim tarihi belirlenir. Yayının hatasız olarak gerçekleştirildiği takip edilir. Kampanyanın bitiminde de faturalandırılır. Her kampanya ile ilgili rakip firmalarla karşılaştırma ve geri dönüşüm raporu hazırlanarak reklam verene sunulur.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row rt_row_background_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted” rt_row_paddings=”true”][vc_column width=”1/3″ rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_single_image image=”3830″ img_size=”full”][vc_single_image image=”3833″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/3″ rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_single_image image=”3831″ img_size=”full”][vc_single_image image=”3834″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/3″ rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_single_image image=”3832″ img_size=”full”][vc_single_image image=”3838″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row rt_row_background_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted” rt_row_paddings=”true”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_column_text]Bant reklam :  Bant reklam, televizyonların dizi, sinema filmleri veya başka içeriklere sahip programların yayını sürerken, televizyonların alt tabanından yatay olarak, bazen de sol veya sağ yanlarından kayarak görünen ürün tanıtımlarıdır. Bu çeşidin tasarımları, full olarak hazırlanıyor. Yani ürün resimleri, marka logosu, kurumsal sloganları olabildiği gibi bazen, bu tip bantlarda hareketli animasyonlar da kullanılabiliyor.

 

Spot reklam :  Spot reklam, jenerikten hemen sonra başlayan, müzikli ve/veya sesli olarak seslendirilen, görüntüde ürün fotoğraflarının kullanıldığı tanıtımlardır. Genellikle markanın veya firmanın kurumsal sloganı seslendirilir veya melodik olarak müzik eşliğinde söylenir. Başka herhangi bir tanıtıcı cümle kurulmadığı gibi başka bilgi de verilmez. Ama reklamın birkaç spottan oluşması halinde, her spotta başka bir bilgi cümlesi kurulabilir.

 

Jenerik reklam :  Yayınlanan reklam kuşakları başlarken, yayın yapan kanalın jenerik cıngılı ile beraber 3 sn ekranı paylaşan geri kalan 5 sn’de tek başına görünen sponsor görselli tanıtımlardır. Reklam kuşakları başlarken olduğu gibi biterken de aynı şekilde görüntüye girer. Yine 3 saniye kanal cıngılıyla birlikte, diğer 5 sn’de tek başına döner. Genellikle müzik eşliğinde, ürün resimleri veya logo animasyonları bütünlük oluştururlar. Müzik enstrümantal yani sözsüz olarak kullanılıyor.

 

Başarılı bir Medya planı yapmak için yayın mecraları, reklam bütçesi ve dağılım konularında yaratıcı kararların alınması gerekiyor. Tv ve radyo gibi mevcut medya kaynaklarını çok iyi bilmenin yanı sıra, iyi bir tv reklam medya planlamacının pazarlama, tv reklamları, araştırma ve finansal konularında da stratejik uzmanlığa sahip olması gerekiyor.

 

Ayrıca tüm bu medya planlama hizmetinin dışında bizden reklam filminizi de yaptırabilir, prodüksiyon ve medya planlama hizmetlerinin tamamını, tek bir elden, kaliteden ödün verilmeden, kurumsal kimliğinize uygun tanıtım üzerine her hizmeti bizden alabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row rt_row_background_width=”fullwidth” rt_row_content_width=”default” rt_row_style=”default-style” rt_row_height=”” rt_column_gaps=”” rt_row_shadows=”” rt_row_borders=”” rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”cover” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll” rt_bg_layer=”” rt_bg_video_format=”self-hosted”][vc_column rt_bg_effect=”classic” rt_bg_image_repeat=”repeat” rt_bg_size=”auto auto” rt_bg_position=”right top” rt_bg_attachment=”scroll”][vc_column_text]

Ankara – Tanıtım Filmi – Klip – Fotoğraf – Video – Kamera – Çekimi

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]