3D Reklam Filmi

Sinemalarda gösterilebilecek olan bu reklam filmi için 3D animasyon ve compositing efektleri bulunmaktadır. 3d reklam filmi ürünün tanıtımı ya da film tanıtımlarında önemli bir rol oynamaktadır. Bu tür reklamlarınızı iyi bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Niçin 3D reklam filmi tercih etmelisiniz; görünmek için, bilinmek, kazanmak, kazanç sağlamak için reklam olmalıdır. Pazarlama işlerinizi satışa çeviren yöntem olmaktadır. Reklamını yapmadığınız bir ürünü de satmanız zordur. Kötü reklam ise ürünü satmak için yeterli olmaz. Reklam, bir firmanın mal veya hizmetinin olumlu bir şekilde üstün yönlerini ortaya koymaktadır. Bu üstün, olumlu yönleri ise geniş kitlelere ulaşır. Piyasadaki ortamı daha fazla oluşturur ve kar oranını arttırmaktadır. Müşterilerin ilgilerini çekebilmek, ihtiyaçlarını duymuş olduğu mallar arasında da seçim yapmasını etkileyebilmek içine söz konusu mal ile alakalı izlenim oluşturmaktadır. Reklam firmanızın ya da satmak istediğiniz ürünlerin kartvizitidir. Onun kim olduğu, ne iş yaptığını ve adresi bildirmektedir.

Günümüzde tüm dünyada ürün ve hizmetlerin dolayısı ile artan markaların da farklılığı ile beraber üreticilerin, işletmelerin kendini tanıtmaları için kendilerine Pazarda daha iyi bir yer edinebilmeleri için ürün veya hizmetlerin reklamları yapılmalıdır. Zaman geçtikçe artan çeşitlilik ve rekabet ile işletmelerin ayakta kalması adına pazardaki yerlerini korumaları adına kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir.
3D Reklam Filmi Kısaca
Marka, ürün bilinirliliğini arttırabilmek adına oluşturulmuş olan TV reklam filmini çekimlerinde, kamera çekimi, görsel efekt, senaryo, animasyon, seslendirme ve müzik gibi öğelerinde bir araya gelmesiyle beraber yansıtılan üç boyutlu görseller olmaktadır.

Tanıtım filmleri geçmiş olduğumuz zamanlar da firma ve markaların çok fazla kullanmış olduğu, stratejileri arasında yer almaktadır. Hatta bir zaman sonra tanıtım filmi olmayan şirket ya da marka kalmayacaktır. Çünkü tanıtım ve reklam filmleri markayı ve işi yalnızca hedef kitleye atlatmak ile kalmadan kullanılmamaktadır. İş ortakları ya da diğer tüm ortaklar için kullanılır. Örnek olarak müşteri toplantısında şirketinizi sözcükler ile anlatabilirsiniz. Özen ile seçmiş olduğunuz cümleler ile beraber karşı taraf üstünde oldukça olumlu bir etki bırakır. Fakat bunu bir video ile desteklerseniz çok daha iyi olacaktır. Etkili bir video izletip daha sonrasında yapacağınız konuşmadan daha emin olursunuz. Üstünüzden de büyük bir yük kalkar, işiniz kolaylaşır. Ayrıca da müşterinizin güvenini de daha kolay bir şekilde kazanmış olursunuz. Olumlu bir imaj bırakırsınız.

Benzer durumlarda nihai tüketiciler arasında da geçerli olmaktadır. Bir ürün alacağınız zaman bu ürün hakkında araştırmalar yapılır. Birkaç rakip ürün arasında ise seçim yapmakta zorlanılır. Bir adet hariç ürünler fotoğraflı ve özellikleri de yazı ile anlatılsın. Diğer ürün ise etkili bir video. Güzel ses, hedef kitleye uygun bir görsel, konsept ve marka ruhunu da net yansıtan bir video olsun. Seçiminiz ise büyük ihtimalle neredeyse kesinlikle videosu olan ürün seçilecektir.

Bu durum şirketler içinde geçerli olmaktadır. Aynı işi yapan iki şirketten, tanıtım filmini izlediğiniz zaman daha çok etkileneceksinizdir. Tabii ki tanıtım filminin de kaliteli bir şekilde olması, hem sektöre hem de hedef kitleye göre hazırlanmış olması büyük bir şekilde önem arz etmektedir. Hiçbir deneyim ya da yetkinliği olmayan kişilere tanıtım filminizi yaptırsanız da ortaya kötü bir sonuç çıkar. Buda yukarı anlattığımız olumlu durumları tersine çevirir. Kalitesiz ve özensiz bir tanıtım filmini markanız içinde kötü algılar oluşturmanıza olanak tanırsınız. Bu yüzden güzel 3D reklam filmi yaptırmanız gerekmektedir.

3D Reklam Filmi Nasıl Hazırlanır?
Firma 3D reklam filmi olduğu zamanlarda yetkili olan kişilerin taleplerine göre şekillenebilecek bir halde gerçek görüntüler ile hazırlanacağı gibi, motiongraphic olarak hazırlanmaktadır. Bazı şirketler gerçek görüntüler ile motiongraphic tasarımlarının bir arada yer aldığı şirket tanıtım filmi isteyebilmektedirler. İletişim dinamiklerine hâkim olan dünya trendlerini sürekli bir şekilde takipte kalan, deneyimli ve dinamik ekiple beraber üst düzey stüdyolarda hızlı, kaliteli ve işlevsel olan videolara hayat verilir. Çözüm ortağı olduğundan markaların hedef kitlesine de en etkili şekilde ulaşılması sağlanır. Firma tanıtım filmi projesine başlarken ilk olarak hedef kitle analizi, sektör analiziyle, rakip analizler gerçekleştirilir. Elde edilmiş olan değerlendirmeler ile beraber metin ve senaryo çalışmaları yapılır.

Senaryo doğrultusundaysa profesyonel olan çekim ekibi, söz konusu olan şirkete gider ve orada çekimler yapılır. Grafikerler, artı direktörler, kreatif direktörler ise konsepte uygun olacak şekilde tasarımlar yapıp video projesinin görsel stoku oluşturur. Motiongraphicdesignerlar ile beraber, hazırlanmış olan resimler, stokta hareketsiz olan görüntüler en efektif bir şekilde hareketli hale getirilir. Ses ve müzik, kurgu ile montaj çalışmayı gerçekleştirilerek şirket tanıtım filmi de hazırlanmış olur. Dünyada bulunan trendlere uygun olacak biçimde, hedef kitlesine doğru olacak bir şekilde temsil edebilen firma, 3D reklam filmine hayat verip, çözümleri sunulan markalar içinde katma değer oluşturur.

3D Reklam Filmi Kaç Saniye veya Kaç Dakika Uzunluğunda Olur?
Herkes televizyondan reklam filmi izlemiştir. Reklam filmleri heyecanlı olduğunda bölündüğü zaman o reklama karşı bir sinir olmuşsunuzdur. Reklam fikri bu yüzden sinir bozucudur. Bu sebepten reklam animasyonları uzun tutulmaz. Verilecek olan ana fikrin süresi maksimum 10 saniye olması gerekmektedir. Tabii ki tanıtım amaçlı olan animasyonlar 10 saniyelik olmamalıdır.

Marka veya Firmalar için Reklam Animasyonu
Her şeyden önce firma mutlaka reklama önem vermek zorundadır. Dikkat ettiyseniz de sektör de kendiniz ispatlayan şirketlerin milyarlarca lira ödeyerek yaptırmış oldukları reklam animasyonları, reklam filmleri bulunuyor. İnsanlara markanızı veya firmanızı tanıtmanın en kolay yollarından medyada firmanıza ait olan reklam filmleri veya reklam animasyonları yayınlamanız yarar sağlayacaktır.

Neden 3D Reklam Filmi
Bu noktada 3D reklam filmi firmanızı kurtarabilir. Senelerdir kazanılmış olan tecrübe ve bilgi birikimi ile her türlü fikrinizi, projenizi olması gerektiği şekilde profesyonel olan çalışmaları yürütecek kişilere yaptırabilirsiniz. Sunumlarınızı da tam bir performans ile müşterilerinize sunabilirsiniz. Ticaret hayatınızın her zaman bir dönüm noktası bulunur. Kaliteli bir işiniz bulunuyorsa bunu daha ileriye götürmek isterseniz her zaman profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olacak. Bu yüzden de yeni projelere, yeni fikirlere, yeni başlangıçlara ihtiyacınız olur. Başlamış olduğunuz projenin devamlılığını isterseniz atmış olduğunuz her adımda profesyonel olmanız gerekmektedir. Bunu da 3D reklam filmi ile sağlayabilirsiniz.

Şirket ve Ürünler için 3D Reklam Filmi
3D reklam filmi üretim aşamaları zordur. Zaman alan bir iştir. Projeniz şekillenmişse eğer iki ay öncesinden çalışmalara başlamanız gerekmektedir. Sunumunuzu ne kadar çok erken bitirirseniz kendinizi de ona daha iyi ve hızlı bir şekilde hazırlarsınız. Dikkat edilmesi gerekenlerden biri ise animasyon yaptıracağınız konunun, tüm ayrıntılarını ya da senaryo ayrıntılarını tam ve eksiksiz bir şekilde animatöre vermenizdir. Aksi durumlarda sonsuza tek sürer ve asla istediğiniz bir çalışmayı alamazsınız. Animasyon tanıtım filmleri için üretim aşaması zorlu ve uzun olduğundan düzeltmeye çok daha fazla açık olmamakla beraber onu üretmiş olan sanatçılar içinde işkenceye dönüşmektedir.

Ankara – Düğün – Klip – Fotoğraf – Video – Kamera – Çekimi