Düğün Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Düğün Kıyafeti Nasıl Olmalı?

Sezonun başlaması ile birlikte düğün elbiseleri raflarda yerini almaya başladı. Hızlı karar verebilenler elbisesini dolabına,  aklında model fikri olanlar da sepetine ekledi.

Siz her ikisini de henüz yapmayanlar grubuna dahilseniz, üzülmeyin. Düğün kıyafeti bulmak, önerilerimizi dinledikten ve koleksiyonumuza göz attıktan sonra sizin için de oldukça keyifli ve kolay olacak.

Tam Aradığınız Gibi Düğünlük Elbiseler

Gidilecekler listesinde olan düğünlerin neredeyse hepsi tek bir sezona toplanınca, düğün için elbise seçmek sadece bir kerelik seçim olmaktan çıkıyor. Yakın arkadaşlar, aile, akrabalar, uzaktan akrabalar derken bir elbise yeterli olmuyor. Eh hâl böyle olunca, düğünde giyilebilecek kıyafetler listesi de uzuyor.

Düğün kıyafetleri hem gençlere hem de genç ruhlara hitap ediyor. Düğün konsepti nasıl olursa olsun, düğünde ne giyilir sorunuzun tek bir cevabı var, o da sizin hangi modeli giyinmek istediğiniz.

Düğün elbisesi kısa mı olmalı, hayır. Düğün elbiseleri uzun mu olmalı, hayır. Trendler ne kadar hızlı değişirse değişsin, sizin modanız “zamansız” olmaya devam ediyor. Yani anlayacağınız, moda siz ve sizin zevkleriniz.

Siz sizin modanızı takip edin, biz de sizin modanıza uygun birkaç öneri verelim.

Düğün için Elbise Seçme Zamanı: Düğünlük Elbise Modelleri

Düğünlük elbiseler denilince seçenekler o kadar fazla ki! Düğün için elbise seçiminizi yaparken, eğer önceliğiniz renk ise önce karar verin. Sıcak mı, nötr mü yoksa soğuk renkler mi? Yazın canlı renkleri ile düğünün enerjisini artırabilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda tercih edilen canlı renkleri, daha nötr renkte ayakkabılar ile tamamlayabilirsiniz. Aksesuar takarken ise biraz dikkatli olmanızda fayda var, renge göre değilse bile düğün elbiselerine göre aksesuar seçiminizi yapabilirsiniz.

Mesela straplez elbisenizi, uzun ve sarkan küpeler ile kullanacaksanız, kolye yerine bileklik ile tamamlamayı tercih edebilirsiniz.  Düğün elbisenizde çok fazla detay var ve rengi de oldukça çarpıcı bir renkse, belki küçük top küpeler ile gösterişli bir bileklik takabilirsiniz.

Çiçekli düğün elbiselerine karşı ön yargılı olmayın. Bazen çiçekli elbiselerin askıda düğün için çok sabit kaldığını düşünebilirsiniz ama şık bir topuklu ayakkabı ve doğal makyaj ile tamamladığınızda, yaz düğünü için oldukça ideal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Düğün için şık bir elbise arıyorsanız uzun modelleri tercih edebilirsiniz. Yıllar geçti, moda apayrı bir şeye dönüştü, “old school” diye adlandırdığımız her şey tekrardan moda oldu ve uzun elbiselerin yeri bu süreçte asla değişmedi. Çünkü neden değişsin? Daha uzun ve daha ince bir görünüm sunan uzun elbiseler, sizin için fazla sade kaçıyorsa, ışıltılı ve dikkat çekici bir çanta ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Düğünde Ne Giysem Telaşı Bitti,
Düğün After Party için Hazır Olun

Gelelim son zamanların yine oldukça popüler olan etkinliğine. Bir süre önce başlayan ve uzun bir süre boyunca devam eden “Evleeeeeniyoruuuz.” temalı after party’ler (çünkü biliyorsunuz, artık her şey için bir “after party” düzenlenebiliyor), genelde küçük bir törenden sonra tercih ediliyordu.

Bunun iki sebebi vardı. Birincisi, törene katılacak olan davetli sayısının az olması ve herkesin nikahtan sonra yapılacak olan partiye devam etmesi. İkincisi de, gelin ve damadın tüm tören davetlileri ile değil, sadece “en en en yakın çevresi” ile günü kutlamak istemeseydi.

Fakat son zamanlarda düğün olsun, nikah olsun, düğün büyük olsun ya da dillere destan bir nikah töreni olsun hiç fark etmez, birçok tören konseptinin zaman çizelgesinde düğün after party organizasyonları bulunuyor.

2019 Trendlerinde Yer Alan After Party Elbiseleri

Söz konusu parti olunca, aslında dilediğiniz kadar rahat olabilirsiniz. Tabi partinin konusu düğün olunca,  sadece “rahat” değil; “rahat ve şık” bir kombin yapmanızı öneririz.

Düğün after party elbise seçimi yaparken iki şeyi düşünün: 1. Dans, müzik, dans ve yine müzik. 2. Aslında hâlâ düğüne devam ediyor sayılırsınız. Bu iki maddenin kombini, size en ideal elbise kombinini verecektir.

Eğer her iki organizasyon için ayrı iki elbise almayı tercih etmiyorsanız, dikkat etmeniz gereken sadece bir iki detay var. Mesela düğün için aldığınız uzun elbise modellerinin çok dar olmamasına ve büyük ve ağır taşlı detaylarının olmamasına dikkat edin. Akşam ve akşamın beraberinde gelen o uzun geceyi düşününce, dar elbisenin gecenizi ve hareketlerinizi kısıtlamasını istemezsiniz.

Aynı şekilde ağır taş detayları olan elbiseler de gece ilerledikçe size yük olacak, dans ettikçe elbiseden düşme ihtimalleri artacak ve tül veya şifon gibi kumaş türlerine değdiği an takılma sorunu yaşayacak elbise detaylarından biridir. Bu yüzden daha küçük taşlı elbiseleri ya da payetli elbiseleri tercih edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − four =