Mezuniyet Elbisesi – Mezuniyet Elbiseleri Modelleri

[ad_1]

1. Mezuniyet elbisesi seçimi 101: Vücut ölçülerine dikkat!

Online alışveriş sitelerinde gördüğünüz o mezuniyet elbiseleri ne kadar güzel, ne kadar da şık, öyle değil mi? Elbisenin güzelliğine aldanmak yerine, vücut ölçülerine göre hareket ederseniz gecenin en şık kızı olma yolunda emin adımlarla ilerlemiş olacaksınız. Çünkü bir elbisenin güzelliğinden çok, sizin onu nasıl taşıdığınız daha önemlidir. Göğüs kısmınız genişse, kollarınızda sizi rahatsız eden fazlalıklar varsa, tabii ki straplez bir model seçememeniz gerek. Aynı şekilde göğüsleriniz çok küçükse de straplez bir modeli taşıyamayabilirsiniz. Bunun için farklı tasarımlarda üretilmiş askılı elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

3. Balo elbisesi mi kokteyl elbisesi mi?

Mezuniyetinizin hangi mekanda olacağı da mezuniyet kıyafeti seçiminizi etkileyen önemli faktörlerden bir tanesi. Bu nedenle öncelikli olarak öğrenmeniz gereken bir diğer detay da mezuniyetinizin balo salonunda mı yoksa kokteyl salonunda mı olacağı. Mezuniyetiniz kokteyl havasında olacaksa balo elbisesi yerine kokteyl elbisesi tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Mezuniyet kıyafetleri; lise mezuniyet elbiseleri ve 8. sınıf mezuniyet elbiseleri olarak farklı gruplarda toplanabilmekte. Aradığınız elbiseyi bulabilmek için doğru gruplara bakmanızda yarar var.

4. Saç modeli elbiseyi tamamlamalı.

Saçlarınızı yaptırırken de yine elbisenizin modeline göre karar vermeniz gerekecek. Ağır bir mezuniyet elbisesi giyecekseniz, saçlarınızın tepeye sıkı bir şekilde toplatabileceğiniz gibi yan topuz modelini de deneyebilirsiniz. Elbiseniz biraz daha salaş olacaksa, saçlarınızı dalga dalga yaparak açık bırakabilirsiniz. Hatta şerit görünümünde bir taç ya da canlı çiçekler takarak adeta bir prensese benzemeniz mümkün.

6. Çanta ve ayakkabı seçimi önemli!

Mezuniyet çantası seçiminizi yaparken elbisenizin ve ayakkabının rengini göz önünde bulundurun. Elbise düz tonlardaysa, çantanız ve ayakkabınız renkli olabilir. Çanta ile elbisenizi aynı renklerde tutarak bir bütün de oluşturabilirsiniz. Mezuniyet çantası seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise çantanın şık ve zarif görünmesi. Unutmayın, büyük ve abartılı çantalar günlük kullanım için daha uygun.

Hemen birkaç örnek paylaşalım: Mavi, yeşil, mor gibi soğuk tonlara gümüş; beyaz, siyah ya da kırmızı gibi sıcak tonlara ise gümüş çanta ve ayakkabı harika gider!

[ad_2]
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + one =