Takma Kirpik Nasıl Takılıyor? – Takma Kirpik Rehberi

[ad_1]

Takma kirpik takmanın göründüğünden çok daha zor hadise olduğu kesin. Hele ki paketinde dört dörtlük nizamiliği ve albenisi ile duran takma kirpikleri gözünüze uyguladığınızda palyaço gibi bir görüntü elde ettiğinizle kalıyorsanız, yaşadığınız hayal kırıklığını ancak biz tahmin edebiliriz. Bu yüzdendir ki size özel bir “Takma kirpik nasıl takılıyor?” rehberi hazırladık. Dolgun, uzun ve en önemlisi de doğal bir takma kirpik görünümü için tüyolarımız ve ipuçlarımız burada.

Başlamadan Önce: Göz Şekliniz Hangisi?

Öncelikle belirtmek gerekir ki her göz şekline her takma kirpik uymaz; bu yüzden de önce göz şeklinizi tespit etmeniz, ardından da o şekle uygun takma kirpik seçerek ona özel uygulama tekniklerinden faydalanmanız gerekir. Badem gözler genellikle her tür takma kirpiğe uyan gözler olarak bilinirken diğer göz formları bir tık daha fazla uğraş gerektirebilir.

Çukur gözler: Daha çıkıntılı bir kaş kemiği illüzyonu veren bu göz tipine en uygun takma kirpik, en uzun halini tam ortasında alan kirpiktir.
Aşağı doğru kıvrılmış gözler: Bu tipte gözlerinizin dış köşeleri aşağı doğru yönlenir. Bu tip gözler için en uygun takma kirpikler ortası kısa, kenarları uzun kirpiklerdir.
Körüklü gözler: Göz kapağınızdaki pile görünmüyorsa körüklü gözlere sahipsiniz demektir; bu da ince ve kısa takma kirpik takmanız gerektiği anlamına gelir.

Takma Kirpik Nasıl Takılıyor?

[ad_2]
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − nineteen =