Eyeliner Nasıl Sürülür? Eyeliner Sürme Teknikleri

[ad_1]

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Jel eyeliner: Bu tip eyelinerlar genellikle makyaj konusunda profesyonel olmayan insanlara ilk etapta korkutucu gelebiliyor, ancak eliniz alıştığında ve kullanma tekniklerini çözdüğünüzde ortaya gerçekten muazzam sonuçlar çıkabiliyor. Kadifemsi kıvamı sayesinde özellikle “kedi gözü” görünümü için ideal olan jel eyeliner dilediğiniz incelikle bir göz hattı çizgisi çekmenize olanak sağlıyor.

Likit eyeliner: Likit eyeliner ise genelde güzellik dünyasında en sık tercih edilen çeşit oluyor. Çoğu zaman kendiliğinden fırçalı, mini tüplerde satılan bu likit eyeliner, özellikle makyaj ile yeni yeni haşır neşir olmaya başlayan, “Eyeliner nasıl sürülür?” sorusunun cevabını arayan hanımlar için ideal bir seçim.

Kalem eyeliner: Çoğunlukla keçe uçlu kalemleri andıran bu eyeliner aslında ergonomik açıdan büyük kolaylık sağlayan bir model. Kalem eyeliner sürmek, aslında deftere yazı yazmak kadar kolay ve natürel bir süreç Ancak likit ya da jel eyeliner kadar koyu kıvamlı olmadığı için kalem eyeliner kullanırken aralarda oluşan boşlukları doldurmak zamanınızı alacaktır. Eğer buğulu göz makyajı efekti yaratmak istiyorsanız eyeliner seçiminde birinci tercihiniz bu kalemler olmalı.

Eyeliner Sürerken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Eyeliner sürdüğünüz esnada önünüzde ya da yanınızda dirseklerinizi dinlendirebileceğiniz bir alanınız olduğuna emin olun. Bu şekilde hem dilediğiniz zaman kolunuzu dinlendirebilir, hem de gereksiz titremeleri önleyerek ellerinizin daha stabil durmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın, kusursuz eyeliner sürme tekniğinin bir numaralı düşmanı titreyen ellerdir. Eğer bir makyaj masanız varsa eyelinerı mutlaka onun üzerinde sürün.
  • Büyük boy aynası kullanmak yerine yuvarlak makyaj aynalarından kullanın, hatta mümkünse aynanın büyüteçli tarafına bakarak eyeliner sürme işlemini gerçekleştirin. En ince detayları ve kıvrımları görmek çok daha düzgün hatlı ve hatasız bir eyeliner çizgisi ortaya çıkartmanıza vesile olacaktır.
  • Eyeliner uygularken her daim aşağıya bakın. Gözlerinizi aşağıya doğru eğdiğiniz zaman göz kapağınızın en net ve en gergin halini elde etmiş olacaksınız, bu da sürme işleminizi kolaylaştıracaktır.
  • Bununla birlikte eyeliner sürerken en sık düşülen hata eyeliner kanadını uzatırken göz kapağına gerdirmektir. Eğer göz kapağınızı gerdirerek eyeliner ucunu uzatmaya kalkarsanız gözünüz eski formunu aldığında eyelinerınız dağılır ve ortaya çirkin bir görüntü çıkar.
  • Bunun yerine kanadı uzatmak için göz kapağı kenarınıza 45 derecelik açı ile şeffaf bant yapıştırabilir ve onun hattını takip ederek sivri bir eyeliner ucu elde edebilirsiniz.
  • Maskarayı daima eyelinerdan sonra, göz farını ise daima eyelinerdan önce uygulamanız gerek.
  • Eyeliner sürerken dikkat etmeniz gereken şeyler bir yana; bir de eyeliner sürdükten sonra kıyafet kombinlerinizde dikkat etmeniz gereken püf noktalar da yok değil. İstediğiniz kadar kusursuz bir eyeliner çizgisi çekin; eğer bu ağır makyajı eşofman ve sweatshirt ile kombinlerseniz şık yerine komik görünmekten kaçamazsınız. Eyeliner sürdüğünüzde bunu kaldıracak bir kombine sahip olduğunuza emin olun.
  • Uzun süre kullanılmayan eyelinerlar bazı durumlarda kuruyabilir ve bitmiş havası verebilir. Bu gibi durumlarda bir su bardağının yarısı sıcak su ile doldurun ve eyeliner şişesini bardağın içinde 15 dakika kadar bekletin. Bu işlem tüpün içinde kuruyan eyeliner sıvısının çözülmesine ve tekrar akışkan bir kvam almasına yardımcı olacaktır.
[ad_2]
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 2 =