Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır? – Yüz Temizleme

[ad_1]

Cilt sağlığı ve cilt bakımı, özellikle kadınların en hassas ve titiz oldukları konulardan biridir. Cilt güzelliğine ve sağlıklı bir cilde sahip olmaya ekstra önem veren kadınların cilt bakım setlerindeki olmazsa olmaz ürünlerden biri olan yüz temizleme fırçası; cildin yumuşak, lekesiz ve temiz olmasını sağlamaktadır. Cildinizi temizleme ürünleriyle temizler ve arındırırken yüz temizleme fırçası ile desteklerseniz cildin kalıcı güzelliğini daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Yüz Temizleme Fırçası Ne İşe Yarar?

Yüz Temizleme Fırçası Ne İşe Yarar

Yüz temizleme fırçanızı temizleme ürünlerine yardımcı ürün olarak kullanılan ve her kadının cilt bakım seti içinde olması gereken bir üründür. Yüz temizleme fırçası ne işe yarar diye merak edenler için hemen açıklayalım. Yüz temizleme fırçası cildinizde bulunan ölü cilt hücrelerini temizlemeyi, lekelerin görünümünü azaltmayı ve cildinizin daha yumuşak olmasını sağlamaktadır. Diğer temizleme gereçlerine göre daha kısa sürede daha etkili çözüm sunan yüz temizleme fırçası ayrıca doğru ve düzenli kullanımda peeling etkili kremlerden bile daha kalıcı çözümler sunabilir. Evde yüz temizleme işini kolay ve pratik bir hale getiren yüz temileme fırçalarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca diğer cilt ürünleri gibi cillte herhangi bir tahrişe sebebiyet vermeyen yüz temizleme fırçasının farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Fırçası Nasıl Kullanılır

Yüz temizleme fırçasını doğru kullanmak, istenilen sonuca ulaşılabilmesi açısından oldukça önemlidir. Yüz temizleme fırçası arzuya göre ıslak ciltte de kuru ciltte de kullanılabilir. Ancak her iki durumda da şu kullanım talimatlarına uymanızı öneririz.

Yüz temizleme fırçasını makyajınızı temizlemek için kullanabileceğiniz gibi günlük yaşamın toz ve kirinden arındırmak için de kullanabilirsiniz. Her iki uygulamada da başlamadan önce cilt tipinize uygun köpük ya da jel temizleyiciden fırçaya bir miktar sıkarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yüz temizleme fırçasını kuru cilte kullanırken; fırçayı cildinize çok fazla bastırmadan dairesel hareketlerle yüzünüzde gezdirin. Bir nokta üzerinde çok durmak ve fırçayı bastırmak cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Yüz temizleme fırçası ile özellikle burun ve çene bölgelerine yoğunlaşabilirsiniz.

Yüz temizleme fırçasını ıslak cildinize uygularken ise yüzünüzü suyla ıslattıktan sonra yüzünüze temizleme kremi sürün. Yüz temizleme kremini normal miktardan daha az uygulamanızda fayda var. Çünkü krem fırçanın etkisiyle fazla köpürebilir. Dairesel hareketlerle fırçayı yüzünüzde gezdirin. Fırçalama işlemi bittikten sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın ve ardından da cildinizi güzelce nemlendirin.

Yüz Temizleme Fırçası Kullanımı

Toplamda 1 ila 1.30 dakika arasında cilt temizliğinin gerçekleşmiş olması önemlidir. Uygulamadan sonra cildinizi tonikle ferahlatabilir, nemlendiriciyle yumuşatabilirsiniz.

Yüz Temizleme Fırçası Çeşitleri

Yüz Temizleme Fırçası Çeşitleri

Yüz temizleme fırçasının farklı özellikteki modelleri bulunmaktadır. Bunlar; manuel fırçalar ve pille çalışan yüz temizleme fırçalarıdır. Manuel yüz temizleme fırçalarının kılları daha yumuşak olduğundan kuru cildi temizlemek için daha uygundur. Pille çalışan fırçaları ise ıslak temizleme için tercih edebilirsiniz. Pilli fırçaları kullanmaya başlamadan önce kullanma talimatlarını mutlaka dikkatlice okuyun. Ayrıca pille çalışan yüz temizleme fırçalarının yedek uçları da satılmaktadır. Belli periyodlarla uçlarını değiştirebilirsiniz.

Yüz Temizleme Fırçası Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz Temizleme Fırçası Dikket Edilecekler

Eğer bir fırça almayı düşünüyorsanız en iyi yüz temizleme fırçası için ilk olarak dikkat etmeniz gereken özelliği fırça kıllarının yumuşak olmasıdır.

Hangi fırça tipiniz olursa olsun her kullanımın ardından mutlaka güzelce temizleyin. Fırçanızı temizlemek için beyaz kalıp sabun ve su ürünleri kullanabilirsiniz. Fırçanızı temizlemek için renkli sabun ve kimyasal ürünleri tercih etmeyin.

Fırçanızın kuruduğundan emin olmadan yeni bir cilt temizleme işlemi için kullanmayın.

Cildinizi fırçayla temizledikten sonra mutlaka suyla yıkayın ve nemlendirici sürün.

Eğer ilk kez yüz temizleyici fırça kullanacaksınız cildinizin tahriş olmaması için fırçayla temizliği haftada 2 günle sınırlayın. Daha sonra yavaş yavaş uygulayacağınız gün sayısını arttırabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi  bu cihazların da fazla ve aşırı kullanımı tahrişlere neden olabilir, unutmayın!

Yüz Temizleme Fırçası Her Cilt Tipinde Kullanılabilir Mi?

Yüz Temizleme Fırçası Cilt Tipleri

Yüz temizleme fırçası cilt hastalığı buluunan ve aşırı hassas olan cilt tipleri için uygun değildir. Eğer ciddi bir cilt hastalığınız varsa yüz temizleme fırçası kullanmamanızı öneririz. Ya da bu konuda doktorunuza danışmanız gerekebilir. Yüz ve cilt temizleme fırçaları bu şekilde hasta ve hassas cilt tipleri dışındaki tüm cilt tipleri için uygundur. Buradaki önemli hususlardan biri doğru cihazı bulmak ve doğru aralıklarla cildinize uygulamak. Bu iki unsur doğru gerçekleştiğinde derinlemesine bir cilt temizliği için en iyi yüz temizleme yöntemidir.

[ad_2]
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − 3 =