Palto – Palto ve Kaban Modelleri, Renkli Paltolar

[ad_1]

Doğru Palto Seçimi Nasıl Olmalı?

Kaliteden şaşmayın: Kışlık palto almak demek, aylarca soğuğa, yağmura, kara ve kışa onunla birlikte göğüs germek demek. Soğuk günlerde size adeta koruyucu bir kalkan etkisi yaratan palto seçimi yaparken ucuz kumaşları tercih ederseniz hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz çok yüksek – paltonuz ünlü bir tasarımcıdan olsa bile!

Paltonun altında kat kat giyinebilmek için yeteri kadar yer olduğundan emin olun: Paltonuzun altına atlet ya da tişört giymeyi planlamıyordunuz, değil mi? Kışın giyeceğiniz kıyafetlerin çok büyük bir kısmının triko ya da yün gibi kalın kumaşlardan olacağını unutmayın. Bu tabii ki paltonuzu bir beden büyük almanız gerektiği anlamına gelmiyor. Kaliteli markalar zaten kalıplarını buna uygun olarak üretmeleri gerektiğini biliyor, o yüzden bakınız: Birinci madde.

Vücudunuzu tanıyın: Eğer fazla kilolarınız varsa şişme montların sizin için uygun olmayacağını bilmeniz gerektiği gibi zayıflıktan şikayet ediyorsanız siluetinizi daha da ince gösterecek kalem tipi paltolardan uzak durmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Palto seçimi yapmadan önce pek çok farklı palto modeli denemekte ve vücudunuza eldiven gibi oturacak bir tarzı seçmekte fayda var.

Paltoda cep olmasına dikkat edin: Kimi zaman telefonunuzu çantanıza yerleştirmek için zamanınız olmayabilir, kimi zaman da eldivenlerinizi yanınıza almayı unutmuş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda telefonunuzun kardan ve yağmurdan ıslanmasını ya da ellerinizin soğuktan üşümesini istemezsiniz, değil mi? Palto cepleri başta bu gibi anlar olmak üzere pek çok farklı durumda siz farkında olmadan hayatınızı kurtarabilir. Siz siz olun, sıcaklığı ve fonksiyonelliği trend ve modadan bir tık önde tutun ve paltonuzun içinde kendinizi sıcak, güvende ve rahat hissetmeniz gerektiğini unutmayın.

[ad_2]
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 16 =