Bere Modelleri – 2017-2018 Bere Modası, Bereler ve Fiyatları

[ad_1]

Doğru Bere ya da Şapka Nasıl Seçilir?

Bu kadar seçeneğin arasında suratınıza, yüz çerçevenize ve tabii ki tarzınıza en uygun şapkayı seçmek biraz güç bir hal alabiliyor; ancak bu konuda da sizi rahatlatacak tavsiyelerimiz yok değil.

Her şeyden önce berenin materyali ile başlamak lazım. Sentetik fiberden yapılan şapka ve bereler genelde yapabileceğiniz en kötü seçim oluyor. Kafa derinizin etrafında hava sirkülasyonunu tamamen kesen bu tip şapkalar saç derinizin ve alnızın terlemesine yol açarak kafanızın içinde adeta bir “sera etkisi” yaratıyor. Kulağa pek iç açıcı gelmiyor, değil mi? Bu nedenledir ki çoğunlukla organik pamuklu kumaşlardan üretilen kafa giysilerini tercih etmenizde fayda var.  Saf yün bir bere satın almak isterseniz kesenin ağzını biraz açmanız gerekir. Her ne kadar yün bere modelleri sıcaklık ve rahatlık konusunda ideal bir seçim olsa da saçlarınızın çabuk yağlanmasına sebep olabilir.

Materyalden sonra bere veya şapka seçimindeki diğer önemli faktör de tabii ki şapkanın ebatları. Fazla sıkı oturan bir bere baş ağrısı ve saç kaşıntısı yapabileceği gibi tam oturmayan, gevşek bir şapka da kafanızı korumak adına pek başarılı bir görev üstlenmiş olmaz. Doğru ebatlarda bir bere seçtiğinizden emin olmak için denemeden satın almamakta fayda var.

[ad_2]
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + seven =